from 12.650,00 ₺
Rezervasyon

Zeydem Suite 101 Kapadokya 4 Gece 5 Gün Balayı Paketi – 2

Not Rated

Süre

4 Gece 5 Gün

Tur Bilgisi

Özel Tur

Kişi

2 kişi

Dil

İngilizce, Türkçe

Overview

Kapadokya 4 Gece 5 Gün Balayı Paketi-2

Kapadokya’nın eşsiz güzelliklerini görebileceğiniz turlar ve kaliteli hizmet Kapadokya 4 Gece 5 Gün Balayı Paketi-2 ile sizleri bekliyor.

Balayı Paket İçeriği 

 • 4 gece 5 gün Superior  Süit Odada konaklama 
 • Ücretsiz oda süsleme 
 • Meyve tabağı ikramı 
 • Çift yön havaalanı transferi (Kayseri ya da Nevşehir) ya da terminal transferi 
 • 1 gün bölge turu – Kırmızı Tur (Rehberlik hizmeti + Öğle yemeği+ Araç + Müze girişleri dahil, öğle yemeğinde alınan içecekler hariç)
 • 1 gün bölge turu – Mavi Tur (Rehberlik hizmeti + Öğle yemeği+ Araç + Müze girişleri dahil, öğle yemeğinde alınan içecekler hariç)
 • 1 saat ATV Turu ya da At Turu 

Oda Özellikleri 

 • Odada 1 adet ekstra geniş çift kişilik yatak mevcuttur. 
 • Maximum 2 kişi konaklayabilir. 
 • Odada jakuzi ve şömine mevcuttur. 
 • Odanın içerisinde oturma alanı mevcuttur. 
 • Odamızda ayrıca elektrikli su ısıtıcısı, çay&kahve ikramları, ütü ve ütü masası, 43” UHD televizyon (Digitürk Yayını) , saç kurutma makinesi,  terlik, klima ve wifi mevcuttur. 

 1. Gün Havaalanı Transferi ve Otele Yerleşme

Acentamız tarafından ilk gün Nevşehir Terminalinden veya Kapadokya ya da Nevşehir Havaalanından karşılanır ve transfer servisi ile güvenli bir şekilde konaklayacağınız otele ulaşımınız sağlanır. Otel check-in saati 14:00’dir. Oda müsaitliğine göre öncelik tanınarak erken girişiniz sağlanacaktır. Otele girdiğiniz andan itibaren personel kadromuz tamamen size daha kaliteli hizmet için çalışıyor olacak. Sizin dinlenebilmeniz için ilk güne tur dahil edilmemiştir. İsteğinize bağlı olarak bu gün için diğer etkinliklerden faydalanmak isterseniz seyahat danışmanınızdan detaylı bilgi alabilirsiniz. İletişim için tıklayınız.

 2. Gün Kapadokya Bölge Turu- Kırmızı Tur

Başlangıç 

Kapadokya bölge turunuza sabah 09:30-10:00 arasında otelinizden alınarak başlıyoruz. Kapadokya bölgesini geçmişten günümüze kadar size tanıtacak olan rehberinizle buluşup, sizinle birlikte tura dahil olan diğer misafirlerimizle tanıştıktan sonra Kapadokya Bölgesini keşfetmeye başlayabilirsiniz. 

 Devrent Vadisi (Hayal Vadisi ) 

Sanki bir insan elinden görsel şov yapmak için çıkmış gibi duran kaya şekilleri ile ün salmış Hayal Vadisine bir diğer adıyla Devrent vadisine gidilmektedir. Bu vadide çok farklı kaya şekilleri, doğanın binlerce yıllık dansıyla nasıl bir iz bıraktığını ortaya koymaktadır.Vadi; sahip olduğu farklı suretteki peri bacaları dolayısıyla tüm dünyada “Hayal Vadisi” olarak da anılıyor. Vadiyi diğer Kapadokya vadileri gibi yürüyerek değil, hayal kurarak keşfediyorsunuz. Yüzlerce değişik şekiller de peribacasından oluşan Devrent Vadisini de (Hayal Vadisi) gezdikten sonra Paşabağları ile devam ediyoruz.

Paşabağları (Keşişler Vadisi) 

Şekilli peri bacaları olarak da adlandırılan bu yer, yüzyıllardır şeklini korumayı başarmıştır. Dünyanın bir ucundan vadinin eşsiz güzelliklerini görmeye gelen milyonlarca insan olduğu düşünülecek olursa bu oluşumlara sadece güzellik kelimesi az bile kalıyor. Üç başlı peri bacalarının bulunduğu canlı bir heykel gibi karşınızda duruyor. 

Açık Hava Müzesi 

Paşabağı Vadisinden bir sonraki durağımız ise, Kapadokya’nın misafirlerine unutulmaz hatıralar bıraktığı alanlarından birisi olan Açık hava müzesidir. İçerisinde onlarca kilise, vadi ve mağaralar bulunan Açık Hava müzesi oldukça geniş bir alana kuruludur. Bundan 50 yıl öncesine kadar binlerce yıl boyunca yerleşim ve yaşam alanı olarak kullanılmış bu yerde onlarca hikaye bulunmaktadır. Yaşanmışlığın, insan hatıralarının ve izlerinin bıraktığı bu hikayeleri; taşların duruşundan, mağaraların yapılarından ve vadilerin havasından okursunuz. Tarihin ruhunu mekana somut unsurlarla işlenmiş bulursunuz. Bir Açık Hava Müzesinde aslında rehbere bile ihtiyacı olmadan keşif yapabilmelidir insan. Kapadokya’da bulunan bu Açık Hava Müzesi tam olarak bu özelliklere sahiptir. Kendinizi dinlerin, kültürlerin, medeniyetlerin sergisinde hissedebilirsiniz. Aynı zamanda ortamın doğallığı sayesinde de insanın içgüdüsel ve tamamen insani özelliklerle yaşam savaşının izlerini bu Açık Hava Müzesinde seyredebilir, keşfedebilir ve hissedebilirsiniz. Mekanların derinliği hayat birikimleri ile ölçülür. Kapadokya’da bu Açık Hava Müzesini ziyaret ederek ne demek istediğimizi daha yakından anlamak ister misiniz?

Avanos 

Avanos ilçesine doğru yol alıyoruz. Avanos, Hitit uygarlığından bugüne yaşamış bir ilçedir. Avanos ilçesi özellikle Kapadokya çanak çömlek atölyeleri ile meşhurdur. Bu bölgede Kızılırmak yatağından çıkarılan topraklarla çömlek sanatının eşsiz eserleri ortaya koyulmaktadır. Kızılırmaktan çıkan killi toprakla yapılan ve yörenin geleneksel çanak, çömlek sanatını izleme ve deneme şansını bularak, Avanos’un simgesi olan sallanan köprüyü ziyaret ediyoruz ve artık kısa bir mola vermenin vakti geldi. Avanos’ta yerel lezzetleri bulabileceğiniz güzel restoranlar mevcut. Bir mağara restoranında genellikle öğle yemeği ile tur devam eder. Yemek sonrası ise Uçhisar ilçesi gezisi başlar. 

Mola 

Kapadokya’nın tarihi güzelliklerine henüz doymamışken yöresel lezzetleriyle karnınızı doyurmak için lokal bir restaurantta kısa bir öğle yemeği molası veriyoruz. 

Uçhisar Kalealtı  

Avanos’da çanak-çömlek yapımını izledikten sonra öğle yemeği yiyeceğiniz restorana geçiyorsunuz ve yemek sonrası turunuz Uçhisar Kalealtı ile devam ediyor. Burada rehberler kale hakkında bilgi verir. Sonrasında kale altında ve çevresinde fotoğraf çekimi için mola verilir. 

Göreme Panorama (Esentepe) 

Uçhisar Kalesini de gördükten sonra Kapadokya’nın ünlü nazar boncuklu ağacını ve Peri bacalarının manzarasını panoramik bir şekilde görmek için Göreme Panorama’yı ziyaret edeceksiniz.   

 

3. Gün Kapadokya ATV Turu
ATV turunda size eşlik edecek profesyonel rehberinizle tanıştıktan sonra ATV kullanımı hakkında gerekli bilgi ve deneme sürüşünün ardından, bölgenin birbirinden güzel vadilerinden olan Meşe deresinde turunuza başlıyorsunuz. Meşe deresinde 1 saatlik ATV turu esnasında sürüş güvenliğiniz açısından bir rehberimiz de size eşlik edecektir. ATV turu ile meşe deresi etrafındaki yerleri hızlıca gezerek bir tur deneyimi daha yaşayabileceksiniz. Ayrıca ATV aracı kullanmanın deneyimi size adrenalin katacaktır. Özellikle toza toprağa ve doğaya bulanmayı seviyorsanız bu etkinlik tam size göre olacak.Fotoğraf molaları ile birlikte eşsiz vadileri keşfettikten sonra ATV turunuz sonlanmış olacaktır.

 

4. Gün Kapadokya Bölge Turu- Mavi Tur

Başlangıç 

Kapadokya bölge turunuza sabah 09:30-10:00 arasında otelinizden alınarak başlıyoruz. Kapadokya bölgesini geçmişten günümüze kadar size tanıtacak olan rehberinizle buluşup, sizinle birlikte tura dahil olan diğer misafirlerimizle tanıştıktan sonra Kapadokya Bölgesini keşfetmeye başlayabilirsiniz. 

Kızılçukur vadi yürüyüşü (1.5 saatlik yürüyüş) 

Güney bölge turumuz, tarihi milli park sınırları içerisinde yer alan ve bölgemizin kalbi olarak niteleyebileceğimiz Kızılçukur & Meskendir vadilerinde başlayacaktır. Yaklaşık 4 km boyunca vadiler içerisindeki muhteşem doğal güzellikler, kaya oyma kilise ve güvercin evleri yürüyüş seven misafirlerimiz için unutulmaz bir deneyim olacaktır.

Çavuşin Köyü

Yürüyüşün ardından ulaşacağınız Çavuşin köyünde dinlenme molası vereceksiniz. Bu şirin köyde dinlenirken rehberinizden Kapadokya hakkında daha detaylı bilgi alacak, yakın Kapadokya tarihine de tanıklık edeceksiniz. Kilise ve şapel yıkıntıları arasında 1923’lere kadar Rum halkının yaşadığı eski Çavuşin köyünün fotoğraflarını çekeceksiniz. Burası bölgenin en eski yerleşim yerlerinden biridir.

Öğle yemeği

Kapadokya’nın tarihi güzelliklerine henüz doymamışken yöresel lezzetleriyle karnınızı doyurmak için lokal bir restaurantta kısa bir öğle yemeği molası veriyoruz. 

Güvercinlik Vadisi

Yemeğin hemen sonrasında Uçhisar Kalesi’ni farklı bir açıdan görebileceğiniz Güvercinlik Vadisi Seyir noktası bir sonraki durağınız olacak. Önünüzde uzanan vadi boyunca güvercin yuvalarını gözlemleyebilecek, eski Uçhisar Kasabasının büyüleyici mimarisini de fotoğraflayabileceksiniz.

Bu vadi adından da anlaşılacağı üzere güvercinlerin yuva yaptığı kayalardan alıyor ismini. Güvercinlik Vadisi de peri bacalarının seyrine doyum olmayan noktalarından birisi.

Yeraltı Şehri Turu

Öğle yemeğinin ardından ise büyüleyici bir noktaya gidilmektedir. Yeraltı Şehri. 4. durakta Yeraltı şehri gezilmektedir. Yer altı şehirleri zamanında 50 binden fazla insanın yaşadığı devasa şehirlerdir. Yerin metrelerce altında bu denli büyük bir şehri gezerken büyülenmemek elde değil. Bu kadar derinliğe inmenize rağmen herhangi bir nefes problemi yaşanmamaktadır. Bu durum da buranın havalandırmasında kullanılan mühendislik zekasına insanı hayran bırakıyor. Bu yeraltı şehrinde kiliseler, mezarlıklar, binlerce yıl önceki hayatta yaşam izleri sizleri bekliyor.

 

 

5. Gün Dinlenme ve Havaalanı Transferi

Kapadokyadaki son gününüzde dinlenebilmeniz adına bölge turu dahil edilmemiştir. Sizin için özel olarak hazırlanan odanızda dinlendikten sonra dilerseniz,  gün içinde diğer aktivitelerden faydalanmak isterseniz otel personellerinden gerekli bilgiyi alabilirsiniz.

Bitiş 

5 gün süren muhteşem Kapadokya ziyaretinizi tamamladıktan sonra çıkış ve ayrılma hazırlıklarınızı tamamlarsınız. Böylece hayatınızın en unutulmaz zaman dilimini tamamlamış olursunuz. Bizler de size bu kıymetli zamanınızda unutulmaz hatıralar bırakabilme mutluluğu ile sizleri havaalanına uğurlarız.

 

Daha Fazla

HIGHLIGHTS

 • Kapadokya'nın en ünlü vadilerinden Devrent Vadisi (Hayal Vadisi)
 • Paşabağı Vadisi
 • Açık Hava Müzesi
 • Avanos'da çanak ve çömlek atölyesi
 • Nazar boncuklu ağaç ( Göreme Panorama)
 • Uçhisar Kalealtı
 • Kızılçukur Vadisi
 • Çavuşin Köyü
 • Yeraltı şehri
 • Güvercinlik Vadisi
 • Meşe Deresi

Güzergah

Expand All
1. Gün
1. Gün

İlk gün dinlenebilmeniz adına tur programı dahil edilmemiştir. Dilerseniz, sizin için özel olarak hazırlanan odanızda istirahate çekilebilirsiniz ve ya gün içinde diğer aktivitelerden faydalanmak isterseniz otel personellerinden gerekli bilgiyi alabilirsiniz.

2. Gün
2. Gün

Kapadokya bölge turunuza sabah 09:30-10:00 arasında otelinizden alınarak başlıyoruz. Kapadokya bölgesini geçmişten günümüze kadar size tanıtacak olan rehberinizle buluşup, sizinle birlikte tura dahil olan diğer misafirlerimizle tanıştıktan sonra Kapadokya Bölgesini keşfetmeye başlayabilirsiniz.

3. Gün
3. Gün

ATV turunda size eşlik edecek profesyonel rehberinizle tanıştıktan sonra ATV kullanımı hakkında gerekli bilgi ve deneme sürüşünün ardından Meşe deresi vadisinde turunuza başlıyorsunuz.

4. Gün
4. Gün

Rehber eşliğinde Kızılçukur vadisinde yürüyüşün ardından Çavuşin köyünü ziyaret edip daha sonrasında öğle yemeği için mola vereceğiz. Yemek sonrasında Yeraltı şehri turu ve Güvercinlik vadisini ziyaret edeceksiniz.

5. Gün
5. Gün

Kapadokyadaki son gününüzde dinlenebilmeniz adına bölge turu dahil edilmemiştir. Sizin için özel olarak hazırlanan odanızda dinlendikten sonra dilerseniz,  gün içinde diğer aktivitelerden faydalanmak isterseniz otel personellerinden gerekli bilgiyi alabilirsiniz.

Paket Detayları

 • Zeydem Suite Hotel'de Superior Süit odalarda 4 Gece Konaklama
 • Öğle yemeği (Bölge turunda öğle yemeği dahildir)
 • 1 Tam Gün Kapadokya Turu - Kırmızı Tur
 • 1 Tam Gün Kapadokya Turu - Mavi Tur
 • 1 Saat ATV ya da At turu
 • Ücretsiz Oda Süslemesi
 • Kokart Belgeli rehber hizmeti
 • Müze ve Ören Giriş bedeli
 • Havaalanı Transferi
 • Meyve Tabağı
 • Kişisel Harcamalar
 • Öğle yemeğinde alınan içecekler
 • ATV Turunda 1 ATV aracını 2 kişi kullanır.

Durations

Kapadokya 4 gece 5 Gün

Tour's Location

Sık Sorulan Sorular

Kapadokya Balayı için neden sizin firmanızı tercih edeyim?
HTR Tur 20 yıllık turizm deneyimi ve Kapadokya turizmindeki 15 yıllık aktif tecrübesi ile hem bölgeyi iyi tanır hem de sektörde yıllardır vermiş olduğu kaliteli hizmetle kendini ispatlamış bir acentadır. Kapadokyabalayi.net ise HTR Tur Acentası çatısı altında Kapadokya Balayı Operatörü olarak çalışan bir teknoloji ürünüdür. Kapadokya’da balayı düşünen misafirlere onlara en uygun paketi hazırlamayı amaç edinmiş bir çalışmadır.
Kapadokya Balayı için Kaç Gün İdealdir?
Bu sorunun cevabı çok görecelidir. 1 gece 2 gün şeklinde balayı paketi tercih eden misafirlerimiz de 7 gün 8 gece Kapadokya balayı paketi tercih eden misafirlerimiz de bulunmaktadır. Ancak en sık tercih edilen paketler genellikle Kapadokya 3 gece 4 gün balayı paketi ile Kapadokya 4 gece 5 gün balayı paketidir. Bu paketlerin de oda konforu ve hizmet içeriklerine göre fiyat farklılıkları bulunmaktadır. Bize göre en ideal balayı paketi içinizde ‘Acaba şunu da yapsak nasıl olurdu’ şeklinde bir uhde bırakmayacak olanıdır. Hayatta değerli anların sayısı azdır. Hele ki hatıraları bir ömür sürecek anılar. Dolayısıyla bu zamanları en güzel şekilde geçirmek için feda edilecek şeyler elbette vardır.
Kapadokya balayına karar verdim. Ödemeyi nasıl yaparım?
Ödemenizi dilediğiniz banka hesabından, sitemizdeki ödeme linki ile kredi kartından ya da mail order ile yine kredi kartınızdan yapabilirsiniz. Henüz bitcoin ile ödeme alamamaktayız. Ancak yasal engeller kalktığında dijital para ödeme çözümlerinde de en inovatif ve önde olarak bizi göreceksiniz diyelim.
Acenta olarak kaç otelle birlikte çalışıyorsunuz?
Kapadokya’daki her otelde size oda ayarlayabilme kapasitemiz var. Şuan sitemizde anlaşmalı olarak 30 otel bulunmaktadır. Birlikte çalışacağımız otelleri seçerken de ince eleyip sık dokuyoruz. Özellikle müşteri memnuniyeti, otel konforu ve profesyonel hizmet seviyesi ön planda olan otelleri tercih ediyoruz. Ancak siz derseniz ki şöyle ortaya karışık Kapadokya Lüks Otellerini ayrı ayrı deneyimlemek istiyorum. Ona da çözüm geliştiririz. Bu bölgede sizin isteyip bizim yapamayacağımız şey yok desek yeridir.

Reviews

0/5
Not Rated
Based on 0 review
Excellent
0
Very Good
0
Average
0
Poor
0
Terrible
0
Showing 1 - 0 of 0 in total

Write a review

from 12.650,00 ₺

Benzer Öneriler

Şimdi Ara