from 2.250,00 ₺
Rezervasyon

Assiana Cave Hotel Kapadokya 1 Gece 2 Gün Balayı Paketi – 1

Not Rated

Süre

1 Gece 2 Gün

Tur Bilgisi

Özel Tur

Kişi

2 kişi

Dil

İngilizce, Türkçe

Overview

Kapadokya 1 Gece 2 Gün Balayı Paketi-1 

Kapadokya’nın eşsiz güzelliklerini görebileceğiniz turlar ve kaliteli hizmet Kapadokya 1 Gece 2 Gün Balayı Paketi-1 ile sizleri bekliyor.

Balayı Paket İçeriği 

 • 1 gece 2 gün Suit Odada konaklama 
 • Ücretsiz oda süsleme 
 • Meyve tabağı ikramı 
 • Çift yön havaalanı transferi (Kayseri ya da Nevşehir) ya da Ürgüp terminal transferi 
 • 1 gün bölge turu – Kırmızı Tur (Rehberlik hizmeti + Öğle yemeği+ Araç + Müze girişleri dahil, öğle yemeğinde alınan içecekler hariç) 

Oda Özellikleri 

 • Odada 1 adet çift kişilik yatak ve 1 geniş sedir mevcuttur. 
 • Maximum 2 kişi konaklayabilir. 
 • Odada jakuzi ve şömine mevcuttur. 
 • Odanın içerisinde oturma alanı mevcuttur. 
 • Odamızda ayrıca elektrikli su ısıtıcısı, televizyon,  ücretsiz su,  telefon ve wifi mevcuttur. 
 • Odada masaj duşu ve buhar banyolu jakuzi mevcuttur. 

 

1. Gün Havaalanı Transferi ve Otele Yerleşme
Acentemiz tarafından ilk gün Ürgüp Terminalinden veya Kapadokya ya da Nevşehir Havaalanından karşılanır ve transfer servisi ile güvenli bir şekilde konaklayacağınız otele ulaşımınız sağlanır. Otel check-in saati 14:00’dir. Oda müsaitliğine göre öncelik tanınarak erken girişiniz sağlanacaktır. Otele girdiğiniz andan itibaren personel kadromuz tamamen size daha kaliteli hizmet için çalışıyor olacak. Sizin dinlenebilmeniz için ilk güne tur dahil edilmemiştir. İsteğinize bağlı olarak bu gün için diğer etkinliklerden faydalanmak isterseniz balayı operatörünüzden detaylı bilgi alabilirsiniz. İletişim için tıklayınız. 

2. Gün Kapadokya Bölge Turu- Kırmızı Tur

Başlangıç 

Kapadokya bölge turunuza sabah 09:30-10:00 arasında otelinizden alınarak başlıyoruz. Kapadokya bölgesini geçmişten günümüze kadar size tanıtacak olan rehberinizle buluşup, sizinle birlikte tura dahil olan diğer misafirlerimizle tanıştıktan sonra Kapadokya Bölgesini keşfetmeye başlayabilirsiniz. 

 Devrent Vadisi (Hayal Vadisi ) 

Sanki bir insan elinden görsel şov yapmak için çıkmış gibi duran kaya şekilleri ile ün salmış Hayal Vadisine bir diğer adıyla Devrent vadisine gidilmektedir. Bu vadide çok farklı kaya şekilleri, doğanın binlerce yıllık dansıyla nasıl bir iz bıraktığını ortaya koymaktadır.Vadi; sahip olduğu farklı suretteki peri bacaları dolayısıyla tüm dünyada “Hayal Vadisi” olarak da anılıyor. Vadiyi diğer Kapadokya vadileri gibi yürüyerek değil, hayal kurarak keşfediyorsunuz. Yüzlerce değişik şekiller de peribacasından oluşan Devrent Vadisini de (Hayal Vadisi) gezdikten sonra Paşabağları ile devam ediyoruz.

Paşabağları (Keşişler Vadisi) 

Şekilli peri bacaları olarak da adlandırılan bu yer, yüzyıllardır şeklini korumayı başarmıştır. Dünyanın bir ucundan vadinin eşsiz güzelliklerini görmeye gelen milyonlarca insan olduğu düşünülecek olursa bu oluşumlara sadece güzellik kelimesi az bile kalıyor. Üç başlı peri bacalarının bulunduğu canlı bir heykel gibi karşınızda duruyor. 

Açık Hava Müzesi 

Paşabağı Vadisinden bir sonraki durağımız ise, Kapadokya’nın misafirlerine unutulmaz hatıralar bıraktığı alanlarından birisi olan Açık hava müzesidir. İçerisinde onlarca kilise, vadi ve mağaralar bulunan Açık Hava müzesi oldukça geniş bir alana kuruludur. Bundan 50 yıl öncesine kadar binlerce yıl boyunca yerleşim ve yaşam alanı olarak kullanılmış bu yerde onlarca hikaye bulunmaktadır. Yaşanmışlığın, insan hatıralarının ve izlerinin bıraktığı bu hikayeleri; taşların duruşundan, mağaraların yapılarından ve vadilerin havasından okursunuz. Tarihin ruhunu mekana somut unsurlarla işlenmiş bulursunuz. Bir Açık Hava Müzesinde aslında rehbere bile ihtiyacı olmadan keşif yapabilmelidir insan. Kapadokya’da bulunan bu Açık Hava Müzesi tam olarak bu özelliklere sahiptir. Kendinizi dinlerin, kültürlerin, medeniyetlerin sergisinde hissedebilirsiniz. Aynı zamanda ortamın doğallığı sayesinde de insanın içgüdüsel ve tamamen insani özelliklerle yaşam savaşının izlerini bu Açık Hava Müzesinde seyredebilir, keşfedebilir ve hissedebilirsiniz. Mekanların derinliği hayat birikimleri ile ölçülür. Kapadokya’da bu Açık Hava Müzesini ziyaret ederek ne demek istediğimizi daha yakından anlamak ister misiniz?

Avanos 

Avanos ilçesine doğru yol alıyoruz. Avanos, Hitit uygarlığından bugüne yaşamış bir ilçedir. Avanos ilçesi özellikle Kapadokya çanak çömlek atölyeleri ile meşhurdur. Bu bölgede Kızılırmak yatağından çıkarılan topraklarla çömlek sanatının eşsiz eserleri ortaya koyulmaktadır. Kızılırmaktan çıkan killi toprakla yapılan ve yörenin geleneksel çanak, çömlek sanatını izleme ve deneme şansını bularak, Avanos’un simgesi olan sallanan köprüyü ziyaret ediyoruz ve artık kısa bir mola vermenin vakti geldi. Avanos’ta yerel lezzetleri bulabileceğiniz güzel restoranlar mevcut. Bir mağara restoranında ya da açık büfe restoranda genellikle öğle yemeği ile tur devam eder. Yemek sonrası ise Uçhisar ilçesi gezisi başlar. 

Mola 

Kapadokya’nın tarihi güzelliklerine henüz doymamışken yöresel lezzetleriyle karnınızı doyurmak için lokal bir restaurantta kısa bir öğle yemeği molası veriyoruz. 

Uçhisar Kalealtı  

Avanos’da çanak-çömlek yapımını izledikten sonra öğle yemeği yiyeceğiniz restorana geçiyorsunuz ve yemek sonrası turunuz Uçhisar Kalealtı ile devam ediyor. Burada rehberler kale hakkında bilgi verir. Sonrasında kale altında ve çevresinde fotoğraf çekimi için mola verilir. 

Göreme Panorama (Esentepe) 

Uçhisar Kalesini de gördükten sonra Kapadokya’nın ünlü nazar boncuklu ağacını ve Peri bacalarının manzarasını panoramik bir şekilde görmek için Göreme Panorama’yı ziyaret edeceksiniz.   

Bitiş 

2 gün süren muhteşem Kapadokya ziyaretinizi tamamladıktan sonra otele geri dönüp çıkış ve ayrılma hazırlıklarınızı tamamlarsınız. Böylece hayatınızın en unutulmaz zaman dilimini tamamlamış olursunuz. Bizler de size bu kıymetli zamanınızda unutulmaz hatıralar bırakabilme mutluluğu ile sizleri havaalanına uğurlarız.

 

 

Daha Fazla

HIGHLIGHTS

 • Kapadokya'nın en ünlü vadilerinden Devrent Vadisi (Hayal Vadisi)
 • Paşabağı Vadisi
 • Açık Hava Müzesi
 • Avanos'da çanak ve çömlek atölyesi
 • Nazar boncuklu ağaç ( Göreme Panorama)
 • Uçhisar Kalealtı

Güzergah

Expand All
1. Gün
1. Gün

Acentamız tarafından ilk gün Ürgüp Terminalinden veya Kayseri ya da Nevşehir Havaalanından karşılanır ve transfer servisi ile güvenli bir şekilde konaklayacağınız otele ulaşımınız sağlanır. Otel check-in saati 14:00’dir. Oda müsaitliğine göre öncelik tanınarak erken girişiniz sağlanacaktır. Otele girdiğiniz andan itibaren personel kadromuz tamamen size daha kaliteli hizmet için çalışıyor olacak. Sizin dinlenebilmeniz için ilk güne tur dahil edilmemiştir. İsteğinize bağlı olarak bu gün için diğer etkinliklerden faydalanmak isterseniz seyahat danışmanınızdan detaylı bilgi alabilirsiniz. İletişim için tıklayınız.
https://wa.me/message/45XKHAS4EPNAO1

2. Gün
2. Gün

Kapadokya bölge turunuza sabah 09:30-10:00 arasında otelinizden alınarak başlıyoruz. Kapadokya bölgesini geçmişten günümüze kadar size tanıtacak olan rehberinizle buluşup, sizinle birlikte tura dahil olan diğer misafirlerimizle tanıştıktan sonra Kapadokya Bölgesini keşfetmeye başlayabilirsiniz. 

Paket Detayları

 • Assiana Cave Hotel'de Süit odalarda 1 Gece Konaklama
 • Öğle yemeği (1 Gün bölge turunda öğle yemeği dahildir)
 • 1 Tam Gün Kapadokya Turu - Kırmızı Tur
 • Ücretsiz Oda Süslemesi
 • Kokart Belgeli rehber hizmeti
 • Müze ve Ören Giriş bedeli
 • Havaalanı Transferi
 • Meyve Tabağı
 • Kişisel Harcamalar
 • Öğle yemeğinde alınan içecekler

Durations

Kapadokya 1 Gece 2 Gün

Tour's Location

Sık Sorulan Sorular

Kapadokya Balayı için neden sizin firmanızı tercih edeyim?
HTR Tur 20 yıllık turizm deneyimi ve Kapadokya turizmindeki 15 yıllık aktif tecrübesi ile hem bölgeyi iyi tanır hem de sektörde yıllardır vermiş olduğu kaliteli hizmetle kendini ispatlamış bir acentedir. Kapadokyabalayi.net ise HTR Tur Acentesi çatısı altında Kapadokya Balayı Operatörü olarak çalışan bir teknoloji ürünüdür. Kapadokya’da balayı düşünen misafirlere onlara en uygun paketi hazırlamayı amaç edinmiş bir çalışmadır.
Kapadokya Balayı için Kaç Gün İdealdir?
Bu sorunun cevabı çok görecelidir. 1 gece 2 gün şeklinde balayı paketi tercih eden misafirlerimiz de 7 gün 8 gece Kapadokya balayı paketi tercih eden misafirlerimiz de bulunmaktadır. Ancak en sık tercih edilen paketler genellikle Kapadokya 3 gece 4 gün balayı paketi ile Kapadokya 4 gece 5 gün balayı paketidir. Bu paketlerin de oda konforu ve hizmet içeriklerine göre fiyat farklılıkları bulunmaktadır. Bize göre en ideal balayı paketi içinizde ‘Acaba şunu da yapsak nasıl olurdu’ şeklinde bir uhde bırakmayacak olanıdır. Hayatta değerli anların sayısı azdır. Hele ki hatıraları bir ömür sürecek anılar. Dolayısıyla bu zamanları en güzel şekilde geçirmek için feda edilecek şeyler elbette vardır.
Kapadokya balayına karar verdim. Ödemeyi nasıl yaparım?
Ödemenizi dilediğiniz banka hesabından, sitemizdeki ödeme linki ile kredi kartından ya da mail order ile yine kredi kartınızdan yapabilirsiniz. Henüz bitcoin ile ödeme alamamaktayız. Ancak yasal engeller kalktığında dijital para ödeme çözümlerinde de en inovatif ve önde olarak bizi göreceksiniz diyelim.
Acente olarak kaç otelle birlikte çalışıyorsunuz?
Kapadokya’daki her otelde size oda ayarlayabilme kapasitemiz var. Şu an sitemizde anlaşmalı olarak 40’dan fazla otel bulunmaktadır. Birlikte çalışacağımız otelleri seçerken de ince eleyip sık dokuyoruz. Özellikle müşteri memnuniyeti, otel konforu ve profesyonel hizmet seviyesi ön planda olan otelleri tercih ediyoruz. Ancak siz derseniz ki şöyle ortaya karışık Kapadokya Lüks Otellerini ayrı ayrı deneyimlemek istiyorum. Ona da çözüm geliştiririz. Bu bölgede sizin isteyip bizim yapamayacağımız şey yok desek yeridir.
Kapadokya Balayı için en uygun mevsim ya da sezon hangisidir?
Burası her mevsim ve her sezon gerçekten güzel bir bölge. Yazı mı seversin yoksa kışı mı sorusuna aklı evvel arkadaşların bahar mevsimini severiz cevabı vermesi gibi olacak belki ama ilkbahar ve sonbahar mevsimleri gerçekten bir başka. E ne diyelim o halde ‘Ömrünüz uzun, düğününüz güzün olsun.’
Kapadokya Balayı Tatili içinde hangi aktiviteler yapılabilir?
Hangi aktiviteler yapılmaz ki? Balon turundan ATV Turuna, Deve Turundan At Turuna, Çanak Çömlek Yapımından Şarap Tadım turlarına, Bölge turlarından vadi turlarına, yürüyüş etkinliklerinden jeep safari turuna hatta gondol turunda jet boat tura kadar onlarca etkinlik balayı paketine yerleştirilebilir. Tabi etkinlikleri yapacağız diye sizi gün boyu yorup akşam yatağınızda sızıp kalacak duruma da düşürmek istemeyiz.
En iyi paketiniz hangisi?
Bize en çok kazandıranı. Bize en çok kazandıran paketimiz ise misafirimizin en memnun olarak buradan ayrıldığı balayı paketidir. Acentemize ödenen ücretin büyüklüğü değil, misafirimizin memnuniyetinin büyüklüğü önemlidir bizim için. Sizin için en iyi paket hangisidir? Buna bizi arayın, sizi tanıyıp ona göre birlikte karar verelim. Ne dersiniz? ( https://wa.me/message/45XKHAS4EPNAO1 )
Balayı paketlerinde Kapadokya’yı gezebileceğimiz turlar var mı?
Balayı paketlerimizin neredeyse hepsinde Kapadokya bölge Turu bulunmaktadır. Sizlerin burada geçireceği süreyi göz önünde bulundurarak bölge turunu paket içine dahil ederiz. Balayı çiftlerimizin bölgeyi gezmesini önemsiyor ve tavsiye de ediyoruz.
Havuzlu odalı balayı paketi ayarlayabiliyor muyuz?
Elbette. Kapadokya içinde havuzu olan odalara sahip otellerle anlaşmamız vardır. Havuzlu odada balayı paketlerimiz bulunmaktadır.
Kapadokya balayı rezervasyonu nasıl yapabilirim?
kapadokyabalayi.net/iletisim adresinden bizlere ulaşarak balayı paketinizi seçip ya da bizimle birlikte oluşturup hemen rezervasyon yapabilirsiniz.
Kapadokya Balayı için özel isteklerim var. Nasıl yardımcı oluyorsunuz?
Bu isteklerinizi yerine getirerek. Kapadokya birçok imkanın bulunduğu bir turizm merkezi. Henüz deniz getiremedik ama havuzlu odalarda özel havuzun keyfini tadabilirsiniz.
Kapadokya’da İslami balayı paketi var mıdır?
HTR Tur olarak bizde var. Bizimle hassasiyetlerinizi çekinmeden paylaşarak sizin hassasiyetlerinize uygun balayı paketini oluşturabiliriz.
Kapadokya Balayı rezervasyonu yaptım. Ulaşımı nasıl planlıyoruz?
Kayseri havalimanı, Nevşehir havalimanı ya da Ürgüp otogarına ulaştığınızda otel transferinizi biz gerçekleştiriyoruz. Özel aracınızla geliyorsanız yol tarifi konusunda yardımcı olabiliriz. Ancak bu konuda Google Haritalar ve Yandex Navigasyon bizden iyidir muhtemelen.
Kapadokya balayı otelleri içinde en iyi hangisi?
Biz en iyisiyiz diyen olmadığı kesindir. Çünkü en iyi çok kişisel bir ölçektir. Kime göre en iyi? Bizim çalıştığımız oteller misafirlerine göre en iyi otellerdir.
Hangi Kapadokya balayı paketini tavsiye edersiniz?
Kapadokya balayı paketleri içerisinde en çok tercih edileni 4 gece 5 gün Kapadokya balayı paketidir. Ancak bizim tavsiyemiz sizin ihtiyaçlarınızı tespit edip ona göre balayı paketini belirleme yönündedir.
Bütçeme uygun Kapadokya Balayı var mıdır?
Bizde hemen hemen her bütçeye uygun Kapadokya balayı paketi vardır. Sitemizde bütçeme uygun balayı paketi belirle butonuna basarak ya da bizi arayarak bütçenize en uygun balayı paketini oluşturabiliriz.
Kapadokya balayı paketlerinden sadece balayı çiftleri mi yararlanabiliyor?
Hayat ikinci bir baharı hak eder. Balayı çifti olmanıza elbette gerek yok. Tatilini balayı gibi yaşamak isteyen çiftlerimize de balayı günlerini hatırlatacak hazırlıklar yapabilmekteyiz.

Reviews

0/5
Not Rated
Based on 0 review
Excellent
0
Very Good
0
Average
0
Poor
0
Terrible
0
Showing 1 - 0 of 0 in total

Write a review

from 2.250,00 ₺

Teklif Al

Benzer Öneriler

Şimdi Ara