Kapadokya’ya seyahat eden misafirlerin en çok tercih ettiği konaklama konsepti mağara otellerdir. Bu bölge volkanik taşlar ve tüflerden oluşan kaya yapılarıyla meşhurdur. Kaya yapıları bölgede binlerce yıl boyunca konaklama amacıyla kullanılmıştır. Özellikle tarihte bölgenin yerlileri soğuk hava şartlarından korunmak için kaya yapıları içine mağara evler inşa etmişlerdir. Bugün Kapadokya bölgesinde bulunan mağara evlerin büyük bir kısmı turizm amacıyla kullanılmaktadır. Kapadokya mağara otel, yüzlerce yıl önce bölgenin yerlilerinin ev olarak kullandığı mekanların orijinal yapısı korunarak otel odası formudur. Bölgedeki mağara otel odaları havadar yapısı ve duvarlar içerisinde bulunan taş yapısı ile konaklayan kişilere zindelik ve pozitif enerji kazandırır. Duvarların taş yapısı sebebiyle Kapadokya mağara otel, aynı zamanda taş otel olarak da bilinmektedir.

Kapadokya Taş Otel

Volkanik şekillerin aşındırılmasıyla ortaya çıkan peri bacaları ile ünlü Kapadokya bölgesi her yıl yerli ve yabancı onlarca turist ağırlamaktadır. Buraya gelen turistler peri bacalarını gezmenin de ötesinde onlarca aktiviteye dahil olmaktadırlar. Bunlar arasında balon turları ve bölge turları en önde gelmektedir. Kapadokya’ya gelen turistler aynı zamanda farklı bir yerde bulamayacakları bir konaklama konsepti ile karşılaşırlar. Çünkü Kapadokya’da otellerin çoğu taş otel konseptinde inşa edilmiştir. Kapadokya taş otel, binlerce yıllık taş yapıların günümüz konforu ile birleştirildiği odalara sahip otellerdir.

Eğer Kapadokya’ya bir seyahat planınız varsa sizlere mutlaka bir taş otelde konaklamanızı tavsiye ederiz. Çünkü burada taş otelde konaklamak size başka yerde tadamayacağınız bir deneyim kazandırmaktadır. Tarihi bir yapı içerisinde vakit geçirirken ya da uyurken doğal tüf taşların konaklama ferahlığına katkısını hissedersiniz. Bölgeye seyahat edecek misafirlerin seyahatleri öncesi yaptıkları incelemede Kapadokya taş otel aramalarında belli mekanlar karşılarına çıkabilmektedir. Ancak Kapadokya bölgesi Nevşehir’in Ürgüp, Göreme ve Avanos ilçeleriyle öne çıkmaktadır. Bu sebeple bölgenin gezi alanlarına yakın bir konumda olan Ürgüp’te taş otelde kalmak isteyen misafirlerimiz için Ürgüp taş otelleri konusunda yardımcı olmak isteriz.

kapadokya mağara otel
https://mdchotel.com/oda/608-klasik-oda/

 

Ürgüp Taş Otel Fiyatları

Ürgüp’te bulunan taş oteller 3-5 odalı butik oteller ve daha çok odaya sahip kompleks ve büyük oteller olarak ayrılabilir. Acenta olarak misafirlerimizi onların istek ve ihtiyaçlarına en uygun otellerde ağırlamak üzere çalışırız. Birlikte çalıştığımız oteller kapsamında sunduğumuz Ürgüp taş otel fiyatları 1000 TL ila 5000 TL arasında oda opsiyonlarına göre değişiklik göstermektedir. Fiyat bilgisi sonrası bu fiyatın karşılığı hakkında daha detaylı bilgilendirme yapmak isteriz.

Öncelikle Ürgüp Taş otelleri incelemeden önce, mağaraların eski yüzyıllarda nasıl kullanıldığına bir göz atacağız. Kapadokya’da ilk insan yerleşimi Paleolitik döneme kadar uzanıyor. Mağaraların milyonlarca yıl önce ilk insanların yerleşim alanları olarak kullanıldığını söyleyebiliriz. Ayrıca buradaki kayaların, derin vadilerin ve mağaraların Roma İmparatorluğundan kaçan Hristiyanlar için bir sığınak görevi gördüğünü de belirtmemiz gerekiyor. Kapadokya yöresinde kayalara oyulan evler ve kiliselerde ilk insanlarla birlikte Hristiyanların yaşadığı biliniyor.

Buradan şimdi otel olarak hizmet veren mağaraların tarihteki ilk yaşanmışlıklara tanıklık ettiğini anlayabiliriz. Üstelik Kapadokya’nın hemen hemen her bölgesi peri bacalarına ev sahipliği yapıyor. Aynı zamanda pek çok yazılı kaynakta peri bacalarının ortaya çıkışından sonra oraya yerleşen insanların içlerine ev ve kilise oymaları yaparak günümüzde halen pek çok medeniyetin izini taşıyan etkiler bıraktığı geçiyor.

Ürgüp Taş Otel

Kapadokya bölgesinin Üç Güzeller, Asmalı Konak ve Temenni Tepesi gibi sembol yerleri ile bilinen Ürgüp’te konaklama denilince de akla taş oteller gelir. Özellikle Kapadokya bölgesine seyahat için gelen misafirlerin konaklama noktasında tercihleri Ürgüp olur. Çünkü Ürgüp, Göreme ve Avanos gibi bölgenin en önemli gezi merkezlerine çok yakındır. Ayrıca birçok bölge turu programı Ürgüp çıkışlı organize edilmektedir. Bununla birlikte Ürgüp, daha sakin ve huzurlu yapısıyla konaklama için en çok tercih edilen ilçedir. Çünkü gün boyu etkinlik ve turlarla vaktini geçiren misafirler, otellerine döndüklerinde konforla istirahat etmek istiyorlar. Tüm bu özellikleri içinde barındıran Kapadokya’nın bu güzel ilçesi saydığımız öncüllerden çok daha önemli olarak eşsiz taş otellere sahiptir. Ürgüp Taş Otel, Kapadokya’nın tarihi ilçesi Ürgüp’te bulunan kaya yapılar içerisinde inşa edilmiş mağara şeklindeki otellerdir.

Ürgüp Taş Otel
https://mdchotel.com/mdc-hotel-galeri/

 

Kapadokya, tahmin edilenin ötesinde sürprizlerle dolu bir turistik bölgedir. Buraya gelen turistler, daha ilk günden kaldıkları otelin hikayesini dinlerken seyahatlerinin dolu dolu geçeceğinden emin olarak seyahatlerine başlarlar. Kapadokya bölgesinde birçok mağara otelin bulunması buraya gelen turistleri oldukça memnun etmektedir. Bu oteller binlerce yıllık tarihe sahip mağaralardır aslında. Her biri sonradan aslı korunarak dönüştürülmüş yerlerdir. Ancak her alanda olduğu gibi bu konuda da mağara otel olmadığı halde o havayı verebilmek adına suni olarak yapılmış yerler de Kapadokya’da mevcuttur. Kapadokya’daki mağara oteller özellikle Avanos, Ürgüp ve Göreme bölgelerinde bulunur. Ayrıca Nevşehir’de de taş oteller bulunmaktadır.

Nevşehir Mağaraları

Nevşehir mağaraları eskiden insanlar tarafından pek çok farklı amaçla kullanılmıştır. Bu mağralar özellikle ibadethane, depo ve kalacak yer olarak insanlara hizmet vermiştir. Bugünlerde mağara otel olarak hizmet veren bu otellerde tarihin izleri olduğu gibi korunmuştur. Siz de Kapadokya mağara otel deneyimi için rezervasyon yaptırabilir, bu eşsiz havayı soluyabilirsiniz.

Nevşehir Taş Otel

Kapadokya’da mağara otellerin çoklukta olmasının sebebini, coğrafi yapısı ve tarihsel geçmişiyle açıklamak mümkündür. Binlerce yıl evvel Erciyes, Hasan ve Güllü Dağların aktif volkanlarken, dışarı püskürttükleri lavlarla Kapadokya’nın oluşumuna dair ilk temeller oluştu. Zamanla yağan yağmurlar ve rüzgâr aşındırmasıyla da bugünkü şeklini aldığı da pek çok kaynakta belirtiliyor. Bunun sonucunda da peri bacaları meydana geliyor. Bugün taş otel dediğimiz yapılar aslında Kapadokya’da zamanında ev ve barınma amaçlı kullanılan yerler olmuştur. Kapadokya’ya gittiğinizde ya da orada arabanızla gezintiye çıktığınızda her tarafın peri bacaları, mağaralar ve vadilerle kaplandığına şahit oluyorsunuz. Kısaca bölgenin her bir köşesi tarihe tanıklık ediyor. Otellerin kaya içlerine inşa edilmesi de, bölgedeki tarihi dokuyu ve coğrafyayı günümüze kadar taşıdığına işaret ediyor. Nevşehir Taş Otel konusunda acenta olarak bölgede bulunan birlikte çalıştığımız farklı taş otellerle hizmetinizdeyiz.

Misafirlerimize konaklamalarından seyahat planlarını hazırlamalarına kadar 360 derece turizm hizmeti sunabilmek adına tüm ihtiyaçlarında şeffaf ve doğru bilgi sunmak için çalışmaktayız.

Kapadokya Mağara Otel Fiyatları

Kapadokya seyahatinizde yalnızca bölgeyi gezmek yeterli değildir. Aynı zamanda bölgenin tarihini hissederek içinizde yaşamak gerekir. Bunun için mağara otelde konaklama tercihinde bulunmanızı tavsiye ettik. Bunun ardından misafirlerimizin Kapadokya mağara otel fiyatları konusunda bilgi almak isteyeceğini düşünerek fiyat aralığı bilgisini paylaşıyoruz. Kapadokya’da bulunan mağara otellerde çok farklı oda opsiyonları bulunmaktadır. Opsiyonlarına göre değişiklik göstermekle birlikte Kapadokya mağara otel fiyatları gecelik 750 TL ila 5000 TL arasında değişmektedir. Acenta olarak müşterilerimizin tüm ihtiyaçlarına cevap verecek odalar sunmak adına bölgenin en iyi mağara otelleri ile çalışmaktayız. Bahsettiğimiz fiyat aralığını sağlayan oda opsiyonlarına dair bilgileri de hizmetinize sunuyoruz.

Kapadokya Mağara Odalar

Acenta olarak çalıştığımız otelleri belirlerken müşteri memnuniyeti ve konaklama hizmet kalitelerini önceleriz. Bu kapsamda birlikte çalıştığımız oteller bölgenin en öne çıkan otelleridir. MDC Hotel, Ürgüp’te 15.000 metrekare alan üzerinde kurulmuş ve 15 yılı aşkın başarılı turizm tecrübesiyle müşterilerine hizmet vermektedir. Bu otelimizde 40 metrekare büyüklüğünden başlayıp 90 metrekareye kadar çıkan odalar bulunmaktadır. Ayrıca bu otelimizin tüm odalarında jakuzi bulunmaktadır. Oda opsiyonlarını belirleyen bir diğer özellik ise MDC Hotel’de bulunan özel hamamlı odalardır. Acenta olarak ayrıca MNR Cave Hotel, Royal Cave Hotel ve Acer Cave Hotel ile çalışmaktayız. Bu otellerimizle de müşterilerimizin bütçelerine uygun odalar sunabilmekteyiz. Aynı zamanda özel istek ve ihtiyaçlarını oda çeşitliliğimiz ile karşılamaktayız. Kapadokya mağara odalar, çalıştığımız otellerde tarihi kaya ve taş yapısıyla misafirlerini bekleyen odalardır.

Kapadokya mağara odalar özellikle balayı çiftleri için eşsiz bir tercih olmaktadır. Çünkü balayı gibi önemli bir süreci sıradışı kılmaktadır. Bunun için balayını bir mağara otelde konaklama deneyimi ile taçlandırmak yüksek oranlı memnuniyetle sonuçlanmaktadır.

kapadokya mağara otel
kapadokyabalayi.net

Kapadokya Mağara Otel Balayı

Kapadokya, çok çeşitli turistik imkanları ile keşfettikçe genişleyen bir bölgedir. Özellikle bu bölgeye ilk olarak balayında gelen çiftler için genellikle burası beklenilenin üstünde bir yer olmuştur. Çiftler, balayı için Kapadokya’ya gelmeden önce gezilecek yerler ve yapılması gereken etkinlikleri araştırarak gelirler. Otel seçiminde ise birbirinden karışık bilgilerle seçim yaparlar. Kapadokya mağara otel balayı deneyimi çiftlerin taş odalarda balayılarını sıradışı hale getirerek unutulmaz kıldıkları deneyimdir.

Mağara otelde balayı tercihinde bulunacak misafirlerimiz için bu deneyimin nasıl olduğu önemlidir. Buna dair paylaşımda bulunmanın faydalı olacağını düşünmekteyiz. Mağara otelde konaklama esnasında duvarlara dokunduğunuzda tarihi parmaklarınızın ucunda hissedersiniz. Gerçek bir mağara otel duvarına dokunduğunuzda pürüzlü yapısını hissedersiniz. Duvarda bu esnada bir dökülme olur. Bunun sebebi bölgede bulunan kaya yapılarının hassas olmasıdır. Tarihteki insanlar bu mağara evleri inşa ederken kolaylıkla yontulabildiği için tercih etmişlerdir. Ancak bununla birlikte kum gibi dağılabilen kaya yapılarının dayanıksız olması sebebiyle oraları konaklama amacıyla kullanmamışlardır.

Mağara otelde sabah uyandığınızda gece oksijen ve pozitif enerji dolu bir ortamda uyuduğunuz için çok dinç uyanırsınız. Mağara otelde konaklamanın farkını özellikle uyanma esnasında çok net bir şekilde hissedersiniz. Taş yapıların oksijen alma avantajı bunu sağlamaktadır. Kapadokya mağara otel balayı misafirlerimize acenta olarak bu deneyimleri en kaliteli seviyede yaşatabilmek için hassasiyet göstermekteyiz.

Kapadokya Mağara Otel Jakuzi

Acenta olarak Kapadokya balayı misafirlerinin seyahat deneyimlerini en iyi seviyede tutabilmek adına konaklama imkanlarını üst seviyede tutmaktayız. Bu kapsamda Kapadokya mağara otel jakuzi imkanına sahip odaları olan otellerle birlikte çalışmaktayız. Kapadokya özel jakuzili otel odalarında yalnızca o odanın misafirlerinin kullanabileceği jakuziler bulunan otellerdir.

Kapadokya Jakuzili Oda
https://mdchotel.com/oda/103-luks-suit-oda/

Kapadokya seyahatinizde tüm gün bölgenin mutlaka görülmesi gereken yerlerini gezersiniz. Sonrasında otel odanıza ulaştığınızda iyi bir istirahati hak edersiniz. Her odasında jakuzi bulunan MDC Otel gibi sizin bu konuda yanınızda olacak. Odanızda bulunan jakuzide keyifli zaman geçirebilirsiniz ve partnerinizle birlikte özel anlar yaşayabilirsiniz. Keyif ve romantizm bu otelde konaklayan herkesin hakkı.

Elbette ki iyi bir konaklamaya eşlik etmesi gereken diğer bir konu da yeme-içme deneyimidir. Bu konuda da misafirlerimizin en iyi restaurant hizmeti alabilmeleri için tüm detayları düşünerek hizmet vermekteyiz.

Kapadokya Mağara Restaurant

Tarihe tanıklık etmiş bir mekanda yalnızca konaklama deneyimi değil aynı zamanda yeme içme deneyimi de farklılık taşır. Kapadokya mağara restaurant ile yemek deneyiminizi farklılaştırarak yöresel lezzetlerin tadına varırken mekanın ferahlığını yaşarsınız. Bu konuda birlikte çalıştığımız MDC Hotel restaurantı vardır.

MDC Hotel, hizmetlerinde kullanıcı deneyimini odağına alır. Bir yemek deneyiminde de yemeği taçlandıran bazı unsurlar vardır. İçecek bunların başında gelir. Bu konuda da otelin restoranında Kapadokya bölgesinin meşhur şarapları bulunmaktadır. Bu şarapların bazısı özel olarak bizim tarafımızdan yapılmaktadır. Aynı zamanda lezzet ödüllüdür. Kapadokya şarap imalatı konusunda oldukça ünlüdür. Bu ünlü lezzetle sizi restoranımızda yiyeceğiniz harika yemeğimizle buluşturmak isteriz.

Yemeğe eşlik eden unsurlardan bir diğeri ise restoranın atmosferidir. Bu noktada restoranımızın iç atmosferini son derece ferah şekilde dizayn ettik. Özellikle yemek kokusunun iç mekanda rahatsız etmemesi için önlemler aldık. Pişirme ve mutfak seslerinden izole bir ortam yarattık. Bununla birlikte iç mekan akustiği noktasında çalışmalar yaparak yemek esnasında gürültüye mahal bırakmadık. Ayrıca misafirlerimizin yemek esnasında rahatça sohbet edebilmeleri için masa mesafelerini çok hassas bir ölçüde belirledik.

Yemeğe eşlik eden diğer bir konu ise manzaradır. Otelimizin restoranı panoramik olarak camlıdır. Otelimizin bahçesini ve önündeki vadiyi gören manzaramız harikadır. Özellikle sabah kahvaltılarında ve akşam yemeklerinde seyrine doyum olmayan bir hal alır. Yemeğinizin lezzeti, manzaranızın doyumsuzluğu ile birleşir. Size de dostlarınızla ya da partnerinizle doyumsuz sohbet etmek kalır.

Kapadokya Mağara Oteller

Kapadokya’nın en çok tercih edilen ve ünü dünyaya ulaşmış konaklama konsepti taş odalardır. Bunun hakkında acenta olarak sunduğumuz bilgilendirmeyi çok önemseriz. Bu yüzden misafirlerimize en doğru ve şeffaf bilgi sunması niyetiyle hazırladık. Kapadokya mağara oteller tercihinizde acenta olarak istek ve ihtiyaçlarınıza en uygun çözümü sunarız. Bunun için bir telefon mesafesindeyiz. Seyahatiniz için her türlü sorunuz ve talebiniz için hiç çekinmeden bizlere bu linkten ulaşabilirsiniz.

kapadokya mağara otel
kapadokyabalayi.net