Kapadokya Jeep Safari

Kapadokya Jeep Safari, Kapadokya denildiğinde akla ilk gelen şey değildir fakat Kapadokya’ya geldiğinizde yapmanız gereken turlar arasına mutlaka girmelidir. Profesyonel rehber ve sürücü eşliğinde Kapadokya vadileri arasında yapılan tur size harika bir deneyim yaşatacaktır. Özellikle Jeep Safari turumuzda gidilen destinasyonlar şahsi araçlarla ulaşım sağlanamayan yerlerdir. Bu sebeple Kapadokyanın görünmeyen yüzünü tanımak sizin için eşsiz bir deneyim olacaktır. Turumuzda hem rehberimiz tarafından bilgilendirip aynı zamanda adrenalin ve eğlenceyi en üst seviyede yaşabilirsiniz. Peki Kapadokya Jeep Safari turunda nereleri göreceğiz?

Güllüdere Vadisi, Pancarlık Vadisi, Ortahisar Panaroma ve Güvercinlik Vadisi gibi çeşitli yerleri görebilirsiniz.  Kapadokya Jeep Safari turlarımız manzaranın en iyi olduğu gün batımı veya Balon Turu sonrası gün doğumu saatlerinde yapılmaktadır. Off-road arabalar ile vadiler arasında dolaşmak size Kapadokyayı farklı bi yönden tanıma fırsatı sunar. Bölgeye hakim rehberler ile hem eğlenip aynı zamanda bilgilenmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Kapadokya Jeep Safari

Kapadokya Jeep Safari Turu Güzergahı

Her tur gibi bu turlarda içeriğine  göre değişkenlik göstermektedir fakat genel bir bilgi verecek olursak. Göreme Göreçeli Vadisi, Güvercinlik Vadisi, İbrahimpaşa Köyü, Pancarlık Vadisi, Hospital Manastırı, Ortahisar, Güllü Dere Vadisi, Aşk Vadisi, Kızılırmak sallanan köprü, Hayal Vadisi ve Paşabağlarını örnek gösterebiliriz, kiliseler ve gizemli Kapadokya bölgeleri bulunmaktadır.

Güvercinlik Vadisi

Kapadokya’da gezilecek vadiler arasında en göz alıcısıdır. Bilinene göre bu bölgede 9. Yüzyılda güvercin yetiştiriciliği yapılmaya başlanır. Güvercinlik Vadisi, Uçhisar’dan başlayan, Göreme’ye kadar ulaşan yaklaşık 4 kilometrelik bir alanı kaplıyor.

Hayal Vadisi

Burada bulunan Peri Bacaları’nın şekillerinin hayvan ve insan şekillerine benzemesidir. Hayal Vadisi’nde bulunan en ilginç ve ilgi çeken Peri Bacası deve şeklinde olanıdır.

Güllü Dere Vadisi

Tıpkı Kapadokya’nın diğer vadilerinde olduğu gibi Güllüdere Vadisi’nde de birçok manastır, kilise ve barınma yerleriyle karşılaşırız. Burada doğa yürüyüşleri, trekking, gibi doğa sporlarını yapabilirsiniz.

Aşk Vadisi

Etkileyici ve efsanevi bir hikayeye sahip olmasının yanı sıra Balon Turu yapmak isteyenler için de burası en güzel konumdur. Estetik görüntü ve güzellikleri sayesinde Peri Bacaları Aşk Vadisinin güzelliğine güzellik katmaktadır.

Ortahisar

Tüf kayalardan oluşan, gördüğünüz anda aşık olacağınız evlerin hala dokularının bozulmaması, Ortahisar’ın en büyük özelliklerinden biridir. Balona binip, Kapadokya’nın muazzam manzarasını izleyebilirsiniz.

Kapadokya Ortahisar
Ortahisar Panaroma

Jeep Safari Turları Kaç Kişi ile Yapılmaktadır ?

Off-road araçlarımız maximum 6 kişiliktir. Aile veya arkadaş grubu gibi kalabalık gruplar halinde Jeep Safari Turu isterseniz özel turlar gerçekleştirilir. Toplu satın alınan turlarımızda aynı araçta yolculuk sağlanır.

Kapadokya Jeep Safari Turu Kaç Saat Sürer

Jeep Safari turlarımız ortalama 2-4 saat arası sürmektedir. Standart turlarımız 2 saat sürmektedir ancak öğlen yemek programının dahil olduğu turlarımız ortalama 4 saat sürmektedir. Yemek dahil olan turlarımızda ilk 2 saatlik tur sonrasında öğle yemeğiniz için duruyoruz ve sonrasında yemek arasından sonra turunuza devam ediyorsunuz. Gezdiğimiz destinasyonlar arasında manzara izlemek ve ayrıca bu anlar ölümsüzleştirecek fotoğraflar çekmek için zaman verilmektedir.

Kapadokya Jeep Safari Turu Fiyatları

Öncelikle turlarımızda tur başlangıç noktasına ücretsiz transfer sağlanmaktadır. Off-Road araçlarımız ve tecrübeli rehberlerimizle ortalama turumuz 2 veya 4 saat arası sürmektedir. Ayrıca özel yemekli turlarımızda mevcuttur. Yaz ve kış aylarında tur saatlerinde değişiklik olabilir. Turlarımız kışın daha erken yazın ise daha geç bitmektedir. Kalabalık gruplar için erken rezervasyon yapmanızda fayda vardır. Jeep Safari Turu ve ayrıca daha birçok çeşitli turlarımızın fiyat bilgileri için bizimle iletişime geçebilirsiniz.