Kapadokya Balon Turu Rezervasyon ve Fiyat Bilgisi için iletişime geçebilirsiniz.

Kapadokya denilince son dönemde akla 2 görüntü geliyor. Birincisi yüzlerce balonun uçuştuğu gün doğumu karesi, diğeri de binlerce yıllık tarihiyle peri bacaları görüntüsü. Balon görüntüsünü seyretmekten de balonun içinden Kapadokya’yı izlemek daha büyüleyici bir deneyim. Durum böyle olunca birçok insan bu deneyimi yaşayabilmek için Kapadokya balon turu hakkında çeşitli sorular soruyor.

Balon turları yıllardır Kapadokya semalarında en çok tercih edilen turlardandır. Teker teker gezilip görülmesi gereken yerleri tek seferde ayağınıza seriyor. Peki ya bu eşsiz deneyimin fiyatı ne kadar? Yazımızda Kapadokya Balon Turu Fiyatları 2022 ve balon turları hakkında sorularınızın hepsini cevaplandırdık.

Daha önce hiç uçan balona bindiniz mi? Uçan hava balonlarını izlemek şaşırtıcı bir şekilde insanı rahatlatır. Gökyüzünde süzülen balonlar sanki romantik bir şarkının havasına kapılmış dans ediyor gibiler. Peki ya bu dansın içinde yer almak nasıl hissettiriyor? Eminim ki balona binip de pişman olan yoktur. Balon turları gelen misafirlerimize Kapadokya’da güzel anılar yaşatıyor.  Doğa ve tarihin kucaklaştığı Kapadokya Bölgesi yıllardır doğa olaylarıyla şekillenmiş. Her hali büyüleyici bir manzaraya dönüşmüş. Kapadokya dünyada balon turuna en elverişli bölgedir. Yıllardır hiç değişmeden devam eden Kapadokya balon turları sabahın erken saatlerinden itibaren Kapadokya semalarını süslüyor. Aslında çoğu kişinin Kapadokya’ya geliş amacı gökyüzünde dans eden balonları görmektir. Gün doğumunda şehrin aşk sözcükleri fısıldamasına şahit oluyorsunuz. Her manzara ayrı bir duygu başka bir tat..

 

kapadokya balon turu, kapadokya balon turu fiyatları, kapadokya balon turu fiyatları 2022, kapadokya balon turu fiyat, kapadokya balon turu saatleri, kapadokya balon turu ne kadar, kapadokya turu balon dahil, kapadokya da balon turu ne kadar, kapadokya balon turu ne zaman yapılır, kapadokya balon turu kaç saat sürüyor

Kapadokya Balon Turu Fiyatları 2022

Yeni yıla girerken herkesin merak ettiği şey balon turu fiyatları ne kadar? Yıldan yıla değişmesinin yanı sıra sezona ve yoğunluğa göre de fiyat farklılık gösterir. Güncel fiyat bilgilendirmesi için tur şirketini arayıp fiyat bilgisi alabilirsiniz. Net bir şey söyleyememekle beraber ücretler genelde euro bazlı hesaplanır. Kapadokya Balon Turu Fiyatları 2022 yılı için 130€ civarı denebilir. Ücreti fazla bulanlar hayatında hiç balona binmemiş olmalı ki yaşayacağı duygular ve hisler balona binip yukarı yükselmekten fazlasıdır. Bazen yaşadığınız deneyim o kadar etkileyici olur ki verdiğiniz para çok da önemli değildir işte balon turu bu deneyimin ta kendisi.

Bu bölgeye gelen turistlerin en çok tercih ettiği etkinliklerden biridir balon turu. Kapadokya bölgesi, tarihi ve doğal güzellikleri yanında misafirlerine yaşattığı deneyimlerle de ünlüdür. Bunların en önemlilerinden olan balon turu, sosyal medyanın da etkisiyle ünü dünyanın çok farklı bölgelerine kadar yaygınlaştı. Elbette ki bu ünü hak eden bir etkinlik olduğuna kimsenin şüphesi olmasın. İnsanlar, Kapadokya balon turunun bu ünü hak edip etmediği kadar bu bedelin de bu hizmete değer olmasını istiyorlar. Bundan dolayı Kapadokya balon turu fiyatı bölgeye gelen ya da gelmeyi düşünen birçok kişinin araştırdığı bir konudur. Kapadokya balon turu fiyatı hakkında araştırma yapılması kadar misafirlerimize hizmet alınan firma hakkında da araştırma yapılmasını tavsiye ederiz.

Standart Kapadokya balon turu fiyatı 2022 itibariyle 130 Euro civarlarında farklılık göstermektedir. Bu küçük farklılık mevsime ve uçuş yoğunluğuna göre değişmektedir. Tüm firmalar uçuş fiyatlarını döviz kuru üzerinden belirlemek durumundadır. Hem bölgenin turist ağırlıklı iş yapması hem de maliyetlerin döviz üzerinden hesaplanması sebebiyle böyle bir durum vardır.

Kapadokya Balon Turu Fiyatları 2021

Kapadokya balon turu fiyatları her ne kadar çok fazla olduğu düşünülse de sezona ve yoğunluğa göre uygun fiyatlı turlardan faydalanabilirsiniz. Fiyatları her yıl değişen turlar yıl içinde sezona göre de farklılık gösteriyor. Gelen misafirlerimiz bu fiyata değen bir tur olduğunu söylüyor.  Ayrıca her türlü güvenlik önlemi ve alt yapının sağlandığı organizasyon için fiyatı uygun sayılır.

Kişi başı balon turu fiyatları 2021

Balon turuna tek katılabileceğiniz gibi çift olarak yada grupça da katılabilirsiniz. Euro kuruna göre farklılık gösterip net bir şey söylemek zor. Ancak aralığı 550-800 TL olarak belirlenmiştir. bununla birlikte önceden arayıp fiyat teyidi yapmanızı öneririz. Otel seçerken balon turları hakkında bilgi alabilirsiniz. Bu konuda size kesinlikle güvenebileceğiniz bu işin piri oluş bir otelden bahsetmek isterim. MDC Cave Hotel misafirlerine sunduğu kaliteli hizmetle bilinen ve ücretsiz balon turu hizmeti bulunan bir oteldir. Otelinizin size sunduğu balon turlarından da faydalana bilirsiniz.

kapadokya balon turu

Kapadokya Balon Turu Ücreti Neleri Kapsıyor?

Kapadokya’ya gelen misafirler kimi zaman balon turu fiyatları hakkında tereddüt yaşamaktadırlar. Ancak bilinmelidir ki Kapadokya balon turu fiyatları bu deneyimi yaşayan insanların yorumlarına göre ederini hak eden seviyededir. Balon turu aslında bir süreç olarak tasarlanmıştır. HTR Tur olarak 15 yılı aşkın turizm tecrübemizle misafirlerimizi bu deneyimlerinde en memnun kalacakları şekilde ağırlarız.

Kapadokya balon turu ücretine dahil olan hizmetler öncelikle otelden uçuş alanına transferle başlar. Bu transfer VİP araçlarla sağlanmaktadır. Genellikle balon turu için gün doğumu saatleri tercih edildiği için transferlerin iyi organize edilmesi önemli bir konudur. Uçuş ücretine dahil olan hizmetlerden biri de uçuş öncesi aperatif kahvaltıdır. Sabahın mahur açlığını bastırmak için sağlıklı ürünlerle hazırladığımız aperatiflerle balon turuna hazırlık yapılmaktadır. Kapadokya balon turu ücretine diğer dahil olan bir hizmetse uçuş öncesi eğitim ve güvenlik sigortalarıdır. Bu kapsamda tüm güvenlik ekipmanları da uçuşa dahildir. Uçuş sonrası transfer de yine ücrete dahildir. Kısacası Kapadokya balon turu hizmetini HTR Tur’dan aldıysanız ödeyeceğiniz ücret sonrası uçuşunuz dışında hiçbir şeyi düşünmenize gerek yok.

Kapadokya Balon Turu Fiyatları ve Organizasyonu için bize ulaşabilirsiniz.

Kapadokya Balon Turu Deneyimi

Öncelikle sabahın erken saatinde gün doğumu vaktinde çok farklı bir deneyim için uçuş alanına ulaşıyorsunuz. Burada uçuş deneyimini satın aldığınız firma tarafından bir kahvaltı veriliyor öncelikle. Siz kahvaltınızı yaparken balonlar uçuşa hazırlanıyor. Balonlar sıcak hava gazı ile dolduğu için havanın çok sıcak olduğu vakitlerde uçuş gerçekleştirilmiyor. Dolayısıyla Kapadokya balon turu deneyimi için en uygun vakit gün doğumu vakitleri oluyor. Bu vakitler aynı zamanda bölgenin de en güzel manzaralarının oluştuğu vakitler.

Uçuş öncesi güvenlik önlemleri ve uçuş boyunca dikkat etmeniz gereken kurallar pilotunuz tarafından size aktarılıyor. Yılda binlerce uçuşun gerçekleştiği bu bölgede kaza oranı ne mutlu ki çok düşük. Yani gönül rahatlığıyla balon turunuzun tadını çıkarabilirsiniz.

Sıcak Hava Balonu

Kapadokya balon turundaki balonlar, ortalama 20-30 kişi ile havalanır. Bazı balonlar ise 50 kişiye kadar konuk alabiliyor sepetine. İnsan sayısının çok olması sizi tedirgin etmesin. Çünkü herkes sepetin kenar kısmında durabiliyor. Balonlar rüzgarın yönlendirmesiyle rotasını buluyor. Böylece uçakla uçmaktan çok farklı olarak rüzgarın sizin için belirlediği rotayı takip ediyorsunuz. Yani her balonun rotası aslında bir şekilde birbirinden farklı demek gayet mümkün. Bir balon ortalama 900 metre yüksekliğe kadar çıkabiliyor. Tabi yukarı çıktıkça yavaştan üşümeye başlıyorsunuz. Bulutlara yaklaştıkça içinize çektiğinizin havanın ne kadar temizleştiğini hemen hissedersiniz.

Bulutlara doğru yükseldikçe güneş ışınlarının dalga dalga Kapadokya üzerine süzülüşünü izlersiniz. Bu esnada eşsiz fotoğraflar yakalamanız çok mümkün. Ancak benim tavsiyem eğer ilk Kapadokya balon turu deneyiminiz ise kendinizi o anın güzelliğine bırakmanız. Çünkü sizin gibi yüzlerce balonun gökyüzünde seyrini izlerken bir yandan altınızda peri bacalarının dağınık ama mükemmel bir düzen içindeki binlerce yıllık duruşunu izleyebilirsiniz.

Uçuşun bitiminde ise yeryüzüne yaklaşırken de deneyiminizde son derece farklı anlara şahitlik edebilirsiniz. Bir kuşun yere konması gibi balonunuzun yeryüzüne konuşunu beklemek gerçekten eşsiz bir duygu.

Kapadokya Balon Turu Fiyatında Dikkat Edilmesi Gerekenler

En az fiyat araştırması kadar uçuş yapacak firmanın da güvenilirliği önem arz etmektedir. HTR Tur olarak 15 yıldan uzun süredir Kapadokya’da verdiğimiz turizm hizmeti ve çalışma tarzımız ile benimsediğimiz bir vizyon vardır. O da, hem bölgenin hem de Türkiye turizminin yerli ve yabancı misafirlerimizin zihninde en iyi yerlerde tutmak. Yalnızca misafirlerimizin zihninde değil gönlünde de yer tutmak için çalışırız. Ancak yukarıda bahsettiğimiz gibi bizim misyonumuza çok aykırı insanların ve kurumların olmasında dolayı da üzüntü duymaktayız. Bu kapsamda misafirlerimizi mümkün olduğunca dikkatli olmaya davet ederiz.

Nevşehir Balon Turları Nereden Kalkıyor?

Kapadokya da bilinen ilk balon uçuşu 1970’li yıllarda yapmışlar yani günümüze kadar 52 yıldır yapılıyor. İlk yıllardan beridir balonların kalkış yeri Göreme’dir. Çok alternatifli bir yer olan Göreme’deki halkın söyleyişiyle Aydın Kırağı Tepesi ya da Aşıklar Tepesi. Balonların kalkması için harika bir konum Kızıl Vadi tarafından kalkıp Uçhisar Kalesine doğru ilerliyor. Seyir boyunca güvercinlikler ve üzüm bağlarını yakından görebilirsiniz. Göreme peribacalarını en yoğun olduğu bölgedir. Ve aynı zamanda balonlar için de uygun uçuş sahasını oluşturmaktadır. Kalkış alanı konumuna göre çukurda olmasıyla sert rüzgarın kesilmesi balonlar için uygun hava sahasını oluşturuyor. Göremeden yükseldikçe şehrin geri kalanını görmeye başlıyorsunuz. Nevşehir, Uçhisar Göreme, Avanos, Kızılırmak, gül vadisi…şehrin tamamına yakını havadan görebilirsiniz. Zaman zaman alçalıp ağaçlardan meyveler toplayabileceğiniz gibi zaman zamanda yükselip 1000 metreye ulaştığınızda da heyecanı iliklerinize kadar hissedebilirsiniz. Oksijen bu kadar fazla olmasına rağmen kendinizi akışa kaptırıp nefesinizi tutabilirsiniz.

Peki “Benim yükseklik korkum var balona binebilir miyim “diyorsanız. Evet kesinlikle binebilirsiniz çünkü yükseklik artıkça kendinizi manzaranın güzelliğine kaptıracaksınız. Yükseğe çıkıp daha fazla şey görmek isteyeceksiniz yani ne kadar yüksek olduğu pekte umurunuzda olmayacak. Kendinizi yaşayacağınız eşsiz duyguların ve tecrübeli pilotların kollarına bırakın ve hayatınız boyunca hatırladıkça anı yaşatacak anılarınıza odaklanın.

Kapadokya Balonda Evlilik Teklifi ve Doğum Günü Organizasyonu

Kapadokya Balon Tur Planı

Sabahın erken saatlerinde yapılması planlanan tur 4 gibi başlayıp 7.30 gibi bitiyor. Sabah bu kadar erken yapılmasının sebebi balonlar için gerekli sıcaklık ve rüzgar değerlerini bu saatte uygun olması bununla birlikte büyüleyici gün doğumu manzarasını da görebiliyorsunuz. Tur firması gün doğmadan sizi servis aracıyla otelinizden alıyor. Balonların kalktığı alana vardığınızda hazırlıkların başladığına yavaş yavaş balonların şiştiğine şahit oluyorsunuz. Bununla birlikte Göreme’de tur hizmetine dahil Kapadokya’nın yöresel lezzetleriyle güzel bir kahvaltıdan yapılıyor. Balonlar şişirilirken önce soğuk hava veriliyor sivil havacılıktan onay geldikten sonra sıcak hava üfleniyor. Balon havalanmaya hazır hale geldiğinde sepetinize biniyorsunuz ve yavaş yavaş kalkış yapılıyor.

Bir günde uçuş güvenliği ve balonların birbirine çarpma ihtimaline karşı 150 balon aynı anda kalkış yapabiliyor. Balon havalandıktan sonra herkes pür dikkat manzaraya odaklanıyor yerden metrelerce yüksekte ara ara alevin sesi, ışığı ve sıcaklığından başka ses duyamıyorsunuz . Havalandıkça git gide küçülen şehir her yükseldiğiniz metrede ayrı bir manzara farklı duygular doğuruyor. Balon vadilerin arasından bir kuş gibi geçerken yer yer ağaçlara peribacalarına üzüm bağlarına  o kadar yaklaşıyorsunuz ki ağaçlardan meyve koparıp yolunuza devam edebiliyorsunuz. Her alçalmayla birlikte yeniden bir yükseliş başlıyor. Balon her yükseldiğinizde kanatlanıyormuşçasına bir kuş kadar özgür hissediyorsunuz. Balonla uçmanın en güzel yanı hiçbir zaman nereye uçtuğunuzu tam olarak bilmiyorsunuz rüzgar nereye siz oraya…

Artık 1 saatin sonuna gelirken balon alçalmaya başlıyor ve sonunda iniş yapıyor. İndikten sonra o günün hatırası olması odanı turu tamamladığınıza dair sertifika veriliyor. Bununla birlikte 1783 yılında ilk uçan Fransız kardeşler sapasağlam indikleri için kutlama yapmışlar ve bu da balonculukta bir gelenek haline gelmiş her uçuş sonrasında şampanya patlatarak bu müthiş turu kutluyorlar.

Kapadokya Vadi Turu

Kapadokya Balon Turu Ne Kadar Güvenli?

Gökyüzünde içinde insan olan ve uçan bir sepet. Bu sepeti yukarı doğru çeken de bir balon. Bu herhangi bir masal ya da kurgu sahnesi değil. Gerçek görüntüler. Hem de binlerce. Kapadokya’da her gün yüzlerce balon uçuyor. Kapadokya balon turlarının yıllardır devam eden bir etkinlik olduğunu düşündüğümüzde on binlerce kez olan bir işin tecrübesinden bahsediyoruz. Tüm bu açıklamaları yukarıdaki ifadelerimize katkı sunmak için yapıyoruz. Çünkü Kapadokya’ya gelen bazı misafirler balon turlarının güvenliği konusunda endişe yaşayabiliyorlar. Kapadokya balon turları güvenli mi diye sorduğunuzda buna verilecek cevap son derece güvenlidir olacaktır.

Kapadokya’da sıcak hava balonları ile yapılan turlardaki balonlar en güvenilir hava araçlarından biri olan sıcak hava balonu ile yapılır. Yukarıda belirttiğimiz gibi binlerce kez yapılan bu turlarda kaza oranı çok düşük seviyededir. Kaza durumları çok az yaşanır. Ayrıca tüm balon pilotları Sivil Havacılık eğitimi almış kişilerdir. Bununla birlikte balon firmalarının uçuşu öncesi denetimleri olur. Herhangi bir güvenlik riski taşıyan balon olması halinde uçuş lisansının iptaline kadar giden sert süreçler vardır. Ayrıca HTR Tur aracılığı ile yapacağınız balon turunda uçuş ve güvenlik ekipmanları firmamız tarafın sağlanacaktır. Bununla birlikte tüm lisanslarımız tamdır.

Kapadokya Balon Turları İçin En Uygun Mevsim Nedir?

Kapadokya balon uçuşlarındaki en önemli unsur rüzgardır. Rüzgarın şiddetine göre her mevsim bu bölgede uçuş yapılmaktadır. Bu sebeple bu uçuş için uygun mevsim değil uygun gün aramak daha doğru olacaktır. HTR Tur, sunduğu balon hizmetinde hava tahminlerini takip ederek misafirlerini turları hakkında şeffaf olarak bilgilendirmektedir.

Balon Turu Kaç Kişiliktir?

Bir balon havalanmak için yaklaşık 10 ya da 20 kişiye ihtiyaç duyar. Bu sayıya ulaştıktan sonra uçuş gerçekleştiriliyor.

Balon Turu Esnasında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Böylesine güzel bir deneyime çıkmaya karar verdiniz. Bu deneyimin sizler için eşsiz ve unutulmaz olması için biz HTR Tur olarak tüm detayları planlamak isteriz. Bunun için de siz değerli misafirlerimizin özellikle uçuş öncesi dikkat etmesi gereken konuları açıklıyoruz. Öncelikle bu etkinlik genellikle gün doğumunda yapılmaktadır. Gün doğumu ise günün en erken saatleri olduğu için günün aynı zamanda en soğuk saatleridir. Dolayısıyla bu vakitlerde havanın serin olduğu düşünülerek kalın giyinmekte fayda vardır. Kapadokya balon turları genellikle 1 saat kadar sürmektedir. Uçuş boyunca balonun sepeti içerisinde ayakta durarak deneyimi yaşarsınız. Bunun için rahat ayakkabılar tercih etmek sizin için çok faydalı olacaktır. Ayrıca bu etkinlik esnasında bölgenin en güzel manzaraları tadına doyum olmayacak seyir imkanı sunar. Bu anları ölümsüzleştirmek isterseniz fotoğraf makinanızı yanınızda getirmenizi tavsiye ederiz.

Balon Turu İle Nereler Görülür?

Bu tura katılanlar aslında panoramik olarak bir bölge turu yapmış kadar olurlar. Bölgenin efsane üçlüsü Avanos, Ürgüp ve Göreme üzerinde süren uçuşlarda bölgenin hemen hemen tüm yapılarını kuşbakışı seyretmek mümkündür. Manzaraya eşlik eden güneş ışınları, Kapadokya yeryüzünü süsleyen peri bacaları ve bölgenin karakteristik yapıları olan ara sokaklardaki taş evler bu deneyimi eşsiz kılan unsurlar arasındadır. Bu hizmetimizden yararlanmak için rezervasyonunuzu hemen web sitemizden yapabilirsiniz. Daha detaylı bilgi almak ve özel ihtiyaçlarınızı iletmek için bu linkteki iletişim bilgilerimizden bize ulaşabilirsiniz.

Kapadokya’da yapılan diğer turlar

Kapadokya Balon Turu, keşfe o kadar açık bir şehir ki belki de bu yüzden bu kadar cezbediyor. Her tur başka bir manzarayla karşılaştırıyor bizleri. Bu turların yıllardır devam etmesinin sebebi herkesin bu güzellikleri görmesine olanak sağlamaktır. Aynı yeri farklı açılarla görmek her seferinde yeni duygular kazandırıyor. Balon turu peribacalarını daha yakından görmek şehri kuş bakışı şöyle bir süzmek adına en çok tercih edilen turdur. bununla birlikte şehri keşfedebileceğiniz bir çok tur bulunmakta. Her birinin kendine has vaatleri var. At turuyla hem at üstünde Kapadokya gezintisi yaparken hem de eşsiz fotoğraflar çektirebilirsiniz. Ya da Atv Turu doğanın ve adrenalinin buluştu bu outdoor spor Kapadokya’nın tüm güzelliklerini farklı bir boyutta görmenizi sağlıyor.

Kadrajda eşsiz Kapadokya manzarası ve jeep safari kendinizi aksiyon film sahnesindeymiş gibi hissettirecek.

Kapadokya Balon Turu Rezervasyonu

Balon turları yılın her günü yoğun talep görüyor. Bazı zamanlar aylar sonrasın bile yer bulmak imkansız oluyor. Bununla birlikte yerli turistlere her zaman kolaylık sağlandığı için firmalarla iletişime geçerek yer bulabilirsiniz. Ancak firmaları ararsanız rezervasyon ayarlayabilirsiniz. Daha fazla bilgi için tıklayınız.