Kapadokya Atv Turu

Son yılların en popüler doğa sporlarından olan Kapadokya Atv turu, macera ve adrenalin tutkunlarının vazgeçemiyor. Eğer macera ve adrenalin seven bir çiftseniz balayı planınıza dahil etmenizi öneriyoruz. Bununla birlikte atv turları ile inanılmaz enerji depolayacağınız bir gün geçireceksinizdir. Acentamızın sağladığı farklı paketlerle eğlence, macera, manzara ve daha fazlasını bir arada hizmetinize sunuyoruz. Kapadokya, atv turu için harika bir arazi olmasıyla bu keyfi iki katına çıkarıyor. Peki, Kapadokya Atv turu nedir? Öncelikle Atv turu, özel bir araçla yapılan outdoor spor türüdür. Arazi için üretilen ve dağ, tepe gibi zorlu yol şartlarında kullanılabilen araç aynı zamanda son derece güvenlidir. Atv turu isteğe bağlı olarak 1,5 saatlik veya 6 saatlik turlara sahiptir.. Aynı zamanda yeri geldiğinde çamurlara battığınız, yeri geldiğinde tepelere tırmandığınız bu doğa sporu eminim nefesinizi kesecektir.  Atv turuyla Kapadokya’nın başka bir yüzünü görecek şehre yeniden hayran kalacaksınız.

 

Kapadokya Atv Turu
Telnyawka’ nın istock paylaşımı

 

Kapadokya Atv Turu Nasıl Yapılır?

Acenta olarak size 15 dakikalık teorik, 15 dakikalık da pratik bilgi veriyoruz. Kısa sürede anlayabileceğiniz kompleks olmayan bu araçlarla artık keşfe çıkmaya hazırsınız.Atv turuna çıkmadan önce mevsim şartlarına uygun giyinmenizi öneririz. Bununla birlikte sağlam bir spor ayakkabı, içeceğiniz ve malzemelerinizi koyacağınız bir sırt çantanız olmalı. Aynı zamanda Atv turuna çıkarken güvenliğiniz için gerekli cross kask, body armour, gözlük ve galoş size acentamız tarafından verilecektir. Bu arada tur sırasında telefonla konuşmanın ve sigara içilmesinin yasak olduğunu unutmayınız. Bunun dışında işte şimdi Kapadokya Atv turunda doğanın güzelliklerine varabilirsiniz. Son olarak yavaştan turunuz bitiyor ve anılarız arasına yenisini ekliyorsunuz.

Kapadokya Atv Turu
Alex K.’nin istock paylaşımı

 

Kapadokya ATV Turu Nerede yapılır?

Atv Turunu mağara köylerden oluşan vadiler arasında gerçekleştiriyoruz. Peri bacası ve doğal oluşumlarla kaplı vadilerde, arazi rehberinizle beraber bölgeyi keyifle keşfedebileceğiniz gibi atv sürüşü boyunca harika fotoğraflar çekebilme imkanınız olacak. İki adet lokasyon bulunmakta ilki Göreme atv turu rotası bu şekilde;

 • Kızılçukur Vadisi
 • Gül Vadisi
 • Aşk Vadisi
 • Çavuşin Köyü, Kasabası
 • Kılıçlar Vadisi
 • Güllüdere Vadisi

Bir diğer rotamız ise Ortahisar Kasabası. Kapadokya bölgesinin farklı güzelliklerini içinde barındıran ve Göreme bölgesine 3 km uzaklıkta bulunan atv rotalarından. 2 saatlik Ortahisar atv turu rotası aşağıdaki gibi.

 • Ortahisar Kalesi
 • Balkan Vadisi
 • Balkan Kilisesi
 • Güvercinlik Vadisi
 • Ortahisar Köyü
 • Ortahisar Panorama
 • İlk Kapadokya yerleşim bölgesi

biz Adrenalin dolu bu macera, Kapadokya aktiviteleriniz arasında unutulmazlardan olmasını umuyoruz. 

Atv Turu Fiyatları 

Acenta olarak biz sizler için her bütçeye uygun atv turu paketi sunuyoruz. Atv turu, balayınızın daha keyifli geçmesini sağlayacaktır. Ayrıca 1 Saat 350 , 2 Saat 500 TL tarifeleri bulunuyor. Şehrin başka yüzünü göreceğiniz turda bu süreler size yetmeyebilir. Hem gün doğumunda hem güm batımında hem de gün içinde olmak üzere üç farklı atv turumuz bulunuyor. Kapadokya atv kiralama hizmetimiz için 2 farklı rotamızı sizler için gün boyu açık tutuyoruz. Fiyat bilgisi için tıklayınız.