from 15.900,00 ₺ 12.800,00 ₺
Rezervasyon

Kapadokya Balayı Paketleri – 2

Puan Verilmemiş

Konaklama

3 Gece 4 Gün

Paket Hakkında

Kahvaltı Dahil Paketler

Kişi Sayısı

2 kişi

Dil

Türkçe

Genel Bilgi

Kapadokya Balayı Paketi-2

Kapadokya’nın eşsiz güzelliklerini görebileceğiniz turlar ve kaliteli hizmet Kapadokya 3 Gece 4 Gün Balayı Paketi-2 ile sizleri bekliyor. 

Balayı Paket İçeriği 

 • 3 gece 4 gün Lüks Süit Odada konaklama 
 • Açık Büfe kahvaltı
 • Ücretsiz oda süsleme 
 • Meyve tabağı ikramı 
 • Çift yön havaalanı transferi (Kayseri ya da Nevşehir) ya da terminal transferi 
 • 1 gün bölge turu – Kırmızı Tur (Rehberlik hizmeti + Öğle yemeği+ Araç + Müze girişleri dahil, öğle yemeğinde alınan içecekler hariç) 
 • 1 gün bölge turu – Yeşil Tur (Rehberlik hizmeti + Öğle yemeği+ Araç + Müze girişleri dahil, öğle yemeğinde alınan içecekler hariç) 

Oda Özellikleri 

 • Odada 1 adet geniş çift kişilik yatak mevcuttur. 
 • Maximum 2 kişi konaklayabilir. 
 • Odada doğal taş jakuzi mevcuttur. 
 • Odanın içerisinde oturma alanı mevcuttur. 
 • Odamızda ayrıca klima, yerden ısıtma sistemi, wifi, elektrikli su ısıtıcı, çay&kahve ikramları,ücretsiz su, televizyon ,güvenlik kasası, telefon, minibar, saç kurutma makinesi, havlu, terlik, buklet seti mevcuttur.

 

1. Gün Havaalanı Transferi ve Otele Yerleşme

Acentamız tarafından ilk gün Nevşehir ya da Kayseri Havaalanından karşılanır ve transfer servisi ile güvenli bir şekilde konaklayacağınız otele ulaşımınız sağlanır. Otel check-in saati 14:00’dir. Oda müsaitliğine göre öncelik tanınarak erken girişiniz sağlanacaktır. Otele girdiğiniz andan itibaren personel kadromuz tamamen size daha kaliteli hizmet için çalışıyor olacak. Sizin dinlenebilmeniz için ilk güne tur dahil edilmemiştir. İsteğinize bağlı olarak bu gün için diğer etkinliklerden faydalanmak isterseniz seyahat danışmanınızdan detaylı bilgi alabilirsiniz. İletişim için tıklayınız.

 

2. Gün Kapadokya Bölge Turu- Kırmızı Tur

Başlangıç 

Kapadokya bölge turunuza sabah 09:30-10:00 arasında otelinizden alınarak başlıyoruz. Kapadokya bölgesini geçmişten günümüze kadar size tanıtacak olan rehberinizle buluşup, sizinle birlikte tura dahil olan diğer misafirlerimizle tanıştıktan sonra Kapadokya Bölgesini keşfetmeye başlayabilirsiniz. 

 Devrent Vadisi (Hayal Vadisi ) 

Sanki bir insan elinden görsel şov yapmak için çıkmış gibi duran kaya şekilleri ile ün salmış Hayal Vadisine bir diğer adıyla Devrent vadisine gidilmektedir. Bu vadide çok farklı kaya şekilleri, doğanın binlerce yıllık dansıyla nasıl bir iz bıraktığını ortaya koymaktadır.Vadi; sahip olduğu farklı suretteki peri bacaları dolayısıyla tüm dünyada “Hayal Vadisi” olarak da anılıyor. Vadiyi diğer Kapadokya vadileri gibi yürüyerek değil, hayal kurarak keşfediyorsunuz. Yüzlerce değişik şekiller de peribacasından oluşan Devrent Vadisini de (Hayal Vadisi) gezdikten sonra Paşabağları ile devam ediyoruz.

Paşabağları (Keşişler Vadisi) 

Şekilli peri bacaları olarak da adlandırılan bu yer, yüzyıllardır şeklini korumayı başarmıştır. Dünyanın bir ucundan vadinin eşsiz güzelliklerini görmeye gelen milyonlarca insan olduğu düşünülecek olursa bu oluşumlara sadece güzellik kelimesi az bile kalıyor. Üç başlı peri bacalarının bulunduğu canlı bir heykel gibi karşınızda duruyor. 

Açık Hava Müzesi 

Paşabağı Vadisinden bir sonraki durağımız ise, Kapadokya’nın misafirlerine unutulmaz hatıralar bıraktığı alanlarından birisi olan Açık hava müzesidir. İçerisinde onlarca kilise, vadi ve mağaralar bulunan Açık Hava müzesi oldukça geniş bir alana kuruludur. Bundan 50 yıl öncesine kadar binlerce yıl boyunca yerleşim ve yaşam alanı olarak kullanılmış bu yerde onlarca hikaye bulunmaktadır. Yaşanmışlığın, insan hatıralarının ve izlerinin bıraktığı bu hikayeleri; taşların duruşundan, mağaraların yapılarından ve vadilerin havasından okursunuz. Tarihin ruhunu mekana somut unsurlarla işlenmiş bulursunuz. Bir Açık Hava Müzesinde aslında rehbere bile ihtiyacı olmadan keşif yapabilmelidir insan. Kapadokya’da bulunan bu Açık Hava Müzesi tam olarak bu özelliklere sahiptir. Kendinizi dinlerin, kültürlerin, medeniyetlerin sergisinde hissedebilirsiniz. Aynı zamanda ortamın doğallığı sayesinde de insanın içgüdüsel ve tamamen insani özelliklerle yaşam savaşının izlerini bu Açık Hava Müzesinde seyredebilir, keşfedebilir ve hissedebilirsiniz. Mekanların derinliği hayat birikimleri ile ölçülür. Kapadokya’da bu Açık Hava Müzesini ziyaret ederek ne demek istediğimizi daha yakından anlamak ister misiniz?

Avanos 

Avanos ilçesine doğru yol alıyoruz. Avanos, Hitit uygarlığından bugüne yaşamış bir ilçedir. Avanos ilçesi özellikle Kapadokya çanak çömlek atölyeleri ile meşhurdur. Bu bölgede Kızılırmak yatağından çıkarılan topraklarla çömlek sanatının eşsiz eserleri ortaya koyulmaktadır. Kızılırmaktan çıkan killi toprakla yapılan ve yörenin geleneksel çanak, çömlek sanatını izleme ve deneme şansını bularak, Avanos’un simgesi olan sallanan köprüyü ziyaret ediyoruz ve artık kısa bir mola vermenin vakti geldi. Avanos’ta yerel lezzetleri bulabileceğiniz güzel restoranlar mevcut. Bir mağara restoranında genellikle öğle yemeği ile tur devam eder. Yemek sonrası ise Uçhisar ilçesi gezisi başlar. 

Mola 

Kapadokya’nın tarihi güzelliklerine henüz doymamışken yöresel lezzetleriyle karnınızı doyurmak için lokal bir restaurantta kısa bir öğle yemeği molası veriyoruz. 

Uçhisar Kalealtı  

Avanos’da çanak-çömlek yapımını izledikten sonra öğle yemeği yiyeceğiniz restorana geçiyorsunuz ve yemek sonrası turunuz Uçhisar Kalealtı ile devam ediyor. Burada rehberler kale hakkında bilgi verir. Sonrasında kale altında ve çevresinde fotoğraf çekimi için mola verilir. 

Göreme Panorama (Esentepe) 

Uçhisar Kalesini de gördükten sonra Kapadokya’nın ünlü nazar boncuklu ağacını ve Peri bacalarının manzarasını panoramik bir şekilde görmek için Göreme Panorama’yı ziyaret edeceksiniz.   

 

3. Gün Kapadokya Bölge Turu- Yeşil Tur

Ihlara Vadisi Yürüyüş

Ihlara Vadisi tüm dünyanın adından saygıyla söz ettiği bir açık hava müzesi tadında gezi alanıdır. Bu vadide gezerken bir anda izlediğiniz bir filmin görüntü kalitesinin arttığını düşünebilirsiniz. Çünkü temiz havası ile gözlerinizin alışık olduğu fluluk hissi burada tamamen kalkacaktır. Ihlara Vadisi sadece doğal güzellikleri ile sizi büyülemekle kalmayıp Ağaçaltı Kilisesi ile tarihi bir güzelliğe de şahit kılıyor.

Belisırma Köyü

Ağaçaltı Kilisesi ziyaretiniz sonrası Melendiz Nehri kıyısından yürümeye devam edilmektedir. Bu yürüyüş 4 km. kadar bir mesafeyi kapsar. Bu mesafe ilk bakışta uzun gibi gelse de aslında nasıl bittiğini bile anlamakta zorlanacaksınız. Çünkü Melendiz Nehri’nin suyunun akışı ile birlikte Ihlara Vadisi içindeki ağaçların zenginliğini izleyerek yolculuğunuz devam edecektir.

Yolculuğun sonunda ise Belisırma adında tarihi bir köye ulaşacaksınız. Belisırma Köyünde nehir üzerinde inşa butik restoranlarda öğle yemeği için mola veriliyor.

Öğle Yemeği

Öğle yemeği sonrası gezinin 3. durağı bir manastırdır. Selime Manastırı.

Selime Manastırı

Misyonerler ve hıristiyanlar için okul olarak da kullanılmış olan bu manastır aynı zamanda katedral olarak da anılmaktadır. Bir kaya içine oyulmuş bohem görüntüsüyle iyi fotoğraflar çekmek için harika bir yer. Burada Manastırın tarihi ile ilgili bilgi aktarımı profesyonel rehberler tarafından yapıldıktan sonra diğer durağa geçilmektedir.

Yeraltı şehri

Yer altı şehirleri zamanında 50 binden fazla insanın yaşadığı devasa şehirlerdir. Yerin metrelerce altında bu denli büyük bir şehri gezerken büyülenmemek elde değil. Bu kadar derinliğe inmenize rağmen herhangi bir nefes problemi yaşanmamaktadır. Bu durum da buranın havalandırmasında kullanılan mühendislik zekasına insanı hayran bırakıyor. Bu yeraltı şehrinde kiliseler, mezarlıklar, binlerce yıl önceki hayatta yaşam izleri sizleri bekliyor.

4. Gün Dinlenme ve Havaalanı Transferi

Kapadokyadaki son gününüzde dinlenebilmeniz adına bölge turu dahil edilmemiştir. Sizin için özel olarak hazırlanan odanızda dinlendikten sonra dilerseniz,  gün içinde diğer aktivitelerden faydalanmak isterseniz seyahat danışmanınızdan gerekli bilgiyi alabilirsiniz.

Bitiş 

4 gün süren muhteşem Kapadokya ziyaretinizi tamamladıktan sonra çıkış ve ayrılma hazırlıklarınızı tamamlarsınız. Böylece hayatınızın en unutulmaz zaman dilimini tamamlamış olursunuz. Bizler de size bu kıymetli zamanınızda unutulmaz hatıralar bırakabilme mutluluğu ile sizleri havaalanına uğurlarız.

 

Daha Fazla

Balayınızda Kapadokya'nın en özel noktalarını keşfedin!

 • Kapadokya'nın en ünlü vadilerinden Devrent Vadisi (Hayal Vadisi)
 • Paşabağı Vadisi
 • Açık Hava Müzesi
 • Avanos'da çanak ve çömlek atölyesi
 • Nazar boncuklu ağaç ( Göreme Panorama)
 • Uçhisar Kalealtı
 • Ihlara Vadisi
 • Belisırma Köyü
 • Selime Manastırı

Güzergah

Tümünü Genişlet
1. Gün
1. Gün

İlk gün dinlenebilmeniz adına tur programı dahil edilmemiştir. Dilerseniz, sizin için özel olarak hazırlanan odanızda istirahate çekilebilirsiniz ve ya gün içinde diğer aktivitelerden faydalanmak isterseniz seyahat danışmanınızdan gerekli bilgiyi alabilirsiniz.

2. Gün
2. Gün

Kapadokya bölge turunuza sabah 09:30-10:00 arasında otelinizden alınarak başlıyoruz. Kapadokya bölgesini geçmişten günümüze kadar size tanıtacak olan rehberinizle buluşup, sizinle birlikte tura dahil olan diğer misafirlerimizle tanıştıktan sonra Kapadokya Bölgesini keşfetmeye başlayabilirsiniz.

3. Gün
3. Gün

Rehberinizle buluşmanızın ardından Kapadokya Bölgesinin adından çokça söz ettiren Ihlara Vadisinde yürüyüş turu ile güne başlayacaksınız. Vadi yürüyüşünün ardından Belisırma Köyü, Selime Manastırını gezdikten sonra turumuz yeraltı şehri ile devam ediyor.

4. Gün
4. Gün

Kapadokya’dan ayrılacağınız son günlerde dinlenmeniz ve odanızın keyfini çıkartmanız adına herhangi bir bölge turu ya da aktivite dahil edilmemiştir. Sizin için özel olarak hazırlanan odanızda dinlendikten sonra dilerseniz, gün içinde diğer aktivitelerden faydalanabilirsiniz. Daha sonrasında profesyonel kaptanlarımız ve donanımlı transfer araçlarımız ile güvenli bir şekilde havaalanına ulaşımınız sağlanacaktır.

Paket Detayları

 • MDC Hotel'de Lüks Süit odalarda 3 Gece Konaklama
 • 1 Tam Gün Kapadokya Turu - Kırmızı Tur
 • 1 Tam Gün Kapadokya Turu - Yeşil Tur
 • 2 Öğle yemeği (Bölge turunda öğle yemeği dahildir)
 • Açık Büfe Kahvaltı
 • Ücretsiz Oda Süslemesi
 • Kokart Belgeli rehber hizmeti
 • Müze ve Ören Giriş bedeli
 • Havaalanı Transferi
 • Meyve Tabağı
 • Kişisel Harcamalar
 • Öğle yemeğinde alınan içecekler

Durations

Kapadokya 3 gece 4 Gün

Otelinizin konumu

Sık Sorulan Sorular

Yorumlar

0/5
Puan Verilmemiş
Based on 0 review
Excellent
0
Very Good
0
Average
0
Poor
0
Terrible
0
Showing 1 - 0 of 0 in total

Write a review

from 15.900,00 ₺ 12.800,00 ₺

Teklif Al

Benzer Öneriler

Şimdi Ara